SEO (Arama Motoru Opt.) Nedir ?

seo-nedir

Aramalarda Üst Sıralarda Yer Alın!

SEO kelimesi, ''Search Engine Optimization'' ifadesinin baş harflerinden oluşur ve Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. SEO, web sitelerimizin arama motorlarında daha görünür hale gelmesi için yapılan çalışmaların tümüdür. SEO çalışmaları ile web siteleri, Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında daha görünür hale gelir ve site trafiğinde artış sağlanır. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir, daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

SEO Hizmetlerimize Gözatın!
Avantajlı SEO Paketlerimizi Kaçırmayın!

SEO Hizmetimizi İnceleyin

SEO 'yu İki Ayrı Başlıkta İnceleyelim..

1) Site İçi SEO

2) Dış SEO

1) Site İçi SEO Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Web sitenizde bulunan sayfaların tek tek en ince detayına kadar optimize edilmesi ve arama motoru uyumlu içeriklerle donatılması çalışmalarıdır. Sektör, hedef kitle, anahtar kelime ve web sitenizin analiz edilmesi sayesinde organik trafiğinizin olabildiğince arttırılması için çalışır. Başta Google olmak üzere diğer tüm arama motorlarında sıralamanın daha yukarılara çıkarılması hedeflenir.

Web sitenizdeki her sayfa için benzersiz, açıklayıcı bir başlık ve açıklama girmelisiniz. Ayrıca net ve sezgisel bir URL yapısına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bazı yüksek öncelikli faktörleri aşağıda listeledik ;

  • Web sitenizin bulunduğu sektörle alakalı taze, dikkat çekici içerikler hazırlamalısınız.
  • Her sayfa için benzersiz başlık ve açıklama etiketi kullanmalısınız.
  • Başlık etiketlerini (H1-H6) uygun şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız.
  • Görsel optimizasyonu, görsel URL kullanımı ve ALT etiket kullanımlarına özen göstermelisiniz.
  • Mobil dostu bir web sitesine sahip olmalısınız.
  • Sitenizin hızlı olmasına öden göstermelisiniz.

2) Dış SEO Nedir ? (Off-Page SEO)

Dış SEO çalışması, isminden de anlaşılacağı üzere site dışında gerçekleşen tüm etkileşimi ve paylaşımları içermektedir. Bu çalışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir hayli hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. SEO çalışmasında en büyük hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden yolun en büyük nedenlerindendir. Dış SEO çalışması için mutlaka bir uzman ile çalışılmalıdır.

Ücretsiz SEO Analizinizi Alın!

Analiz Aracına Git

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım!

Bu panel üzerinden dilerseniz bilgilerinizi bırakarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz. Ekibimiz ihtiyacınız olan hizmet hakkında sizi bilgilendirecektir.